wtorek, 5/12/2023 | 9:36 CET
You are here:  / Teksty / Najtańsze serwery dedykowane

Najtańsze serwery dedykowane

Serwery dedykowane

Serwer dedykowany to po prostu komputer bez przerwy podpięty do internetu. Dostawcy hostingu bardzo często udostępniają całe serwery dedykowanym klientom co pozwala na wykorzystanie stu procent zasobów tej maszyny takich jak między innymi : powierzchnia dyskowa, pamięć RAM oraz moc obliczeniowa procesora.
Serwery dedykowane są udostępniane klientom przez dostawców w dwóch głównych opcjach :
– serwer dedykowany zarządzany – klient ma dostęp do panelu administracyjnego, co pozwala mu zarządzać dostępnymi zasobami serwera, pocztą elektroniczną, domenami i tak dalej. Może też liczyć na wsparcie obsługi technicznej.
– serwer dedykowany Root – klient ma dostęp do konta Root co pozwala na pełną kontrolę nad urządzeniem, konfigurację maszyny oraz zainstalowanie niezbędnego oprogramowania.
Co do ceny to najtańsze serwery dedykowane zaczynają się już od kilkuset złotych, więc jest to produkt w zasięgu każdej firmy, nawet tej dopiero podbijającej rynek. Oczywiście pojawiają się też zaporowe ceny sięgające kilkunastu tysięcy złotych. Decyzja co wybierzemy jest podyktowana tym jakimi środkami dysponujemy oraz czego oczekujemy od zakupionego produktu. Dzieję się tak przy każdej transakcji, więc zakup serwera dedykowanego nie jest żadnym wyjątkiem.